27 czerwca 2022, 09:00-14:00

Zapisz się TUTAJ

BEZPŁATNY WARSZTAT DLA LIDERÓW ZMIAN Z JEDNOSTEK SAMORZĄDU TERYTORIALNEGO PODCZAS 11. WORLD URBAN FORUM W KATOWICACH

Jak zmieniać nasze miasta dla lepszej przyszłości? O tym rozmawiać będa uczestnicy konferencji WUF11 w Katowicach. Zapraszamy na warsztaty, które dają konkretne narzędzia jak te zmiany z sukcesem w wizjonerski sposób projektować w Twoim mieście – wykorzystując perspektywę użytkownika  i nowoczesną metodologię.W przestrzeni KATO Urban Corner razem porozmawiamy o przyszłości miast.

Zapraszamy na GRĘ O PRZYSZŁOŚĆ, czyli warsztat prowadzony w formule gry kreatywnej budującej kompetencje wśród uczestników. Oparty jest on na scenariuszach przyszłości stworzonych w ramach książki Zuzanny Skalskiej i Rafała Kołodzieja PROTOTYPING 2040 – The Futures Thinking Book. Sprawdźmy, jak można wykorzystać wiedzę o scenariuszach przyszłości do angażowania społeczności lokalnych w proces projektowania zmian. 

Plan warsztatów:

  1. 09.00-09.30 – Jak angażować społeczność lokalną? Prezentacja KATO Urban Corner i serii NIEMAPA (Mamy Projekt).
  2. 10.00-14.00 – Warsztat Gra o Przyszłość (Greenhat Innovation)
  3. 14.00-15.00 – Wspólny lunch. 

Co zyskujesz:

  • kompetencje pracy w ko-kreacji z mieszkańcami – wiedzę i kompetencje do wykorzystania w swoim środowisku pracy 
  • konkretne narzędzie – otrzymasz narzędziownik – pdf z opisanym procesem projektowym do praktycznego zastosowania 
  • nowatorską formułę warsztatów opracowaną przez ekspertów z dziedzin projektowych service design, design thinking, futures thinking 
  • możliwość spotkania w inspirującej przestrzeni z kreatywnymi ludźmi 

Prowadzący:

Mamy Projekt to kolektyw zajmujący się edukacją i promocją miast, twórcy m.in. NIEMAPY, EkoEksperymentarium czy szeregu wystaw i wydarzeń, a ostatnio: KATO Urban Corner – przestrzeni edukacyjnej przy World Urban Forum.
Prowadzący: Małgosia Żmijska i Joanna Studzińska

Greenhat Innovation to firma, która projektuje innowacje zorientowane na użytkowników z perspektywy ich przyszłych potrzeb. Pracują zarówno dla dużych korporacji, jak i dla MSP oraz różnych instytucji i samorządów, angażując zespoły i klientów w ko-kreację rozwiązań. Prowadzący: Paula Fogt, Agata Bisping