17 sierpnia 2022, 18:00

Wydarzenie otwarte – zapraszamy!

Czy metoda „małych kroków” faktycznie przekłada się na większe efekty? Czy nasze codzienne wybory konsumenckie mają znaczenie i „robią różnicę”? Jak sobie radzić z aktywistycznym zmęczeniem? Dlaczego naprawiając świat trzeba myśleć holistycznie? – o to wszystko zapytamy autorkę książki „Instrukcja obsługi przyszłości” – Aretę Szpurę.

Jej książka to poradnik i zbiór fascynujących wywiadów w jednym. Zawiera rozmowy ze specjalistami z zakresu ekologii, zero waste, zdrowego (dla nas i planety) żywienia, które pokażą Ci, jak ekologicznie dbać o swój dom, minimalizować liczbę wytwarzanych odpadów i korzystać z zasobów Ziemi tak, by nie nadwerężać jej sił. To wiedza w pigułce podana w przyjazny i przystępny sposób. Książka pełna pasji i merytoryki, napisana w sposób, który jest w stanie przyswoić sobie absolutnie każdy, kto chce dołączyć do drużyny Arety i ratować z nią naszą niesamowitą planetę! Tej książki nie musisz czytać od pierwszej do ostatniej strony. To wiedza, która działa na zasadzie polecanej przez Aretę metody #babysteps – możesz otworzyć książkę w dowolnym miejscu, poświęcić na nią nawet 5 minut dziennie i krok po kroku wprowadzać do swojego życia dobre nawyki. 

A jeśli chcecie się dowiedzieć co to znaczy, że książka ta została wydana w możliwie najbardziej ekologiczny sposób – na pewno będzie okazja zapytać!

Areta Szpura – aktywistka klimatyczna, w swoim „poprzednim życiu” założyła markę Local Heroes, a dziś szuka odpowiedzi na pytania, które chyba wszyscy powinniśmy sobie zadawać. Najpierw w książce „Jak uratować świat”, a teraz w „Instrukcji obsługi przyszłości”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Buchman, a przy tej książce Areta pracowała z Emilią Padoł.

Rozmowę poprowadzi Krzysiek Rzyman – zielony przedsiębiorca i dziennikarz. Właściciel dwóch kawiarni STOR, które w swoje DNA mają wpisane ideę less-waste. Kompostownik, rezygnacja z jednorazowych opakowań, zielona energia w gniazdku – STOR wprowadzał to jako pierwszy. Krzysiek nagrywa Zielony Podcast w którym porusza najważniejsze tematy związane ze zmianami klimatu, transformacją energetyczną oraz zero-emisyjną gospodarką obiegu zamkniętego.

Partnerem wydarzeń wokół książek jest Fundacja ING Dzieciom