12 czerwca 2022, 15:00-18:00

Zapisz się TUTAJ

Kto wie co oznacza upcykling? Każdy, kto szuka odpowiedzi, znajdzie je na warsztatach „Many Monkeys”, prowadzonych wspólnie przez Many Mornings i Maję Kotalę. Będziemy starać się poruszyć serca i umysły w poszukiwaniu rozwiązań z zakresu odpowiedzialnej mody. Jak kreatywnie wykorzystać nieużyte materiały i świadomie redukować ilość odpadów produkcyjnych? Liczne możliwości zostaną ujawnione podczas dyskusji i zajęć praktycznych.

Zapraszamy:

Wszystkich chętnych od 10 roku życia – mile widziane całe rodziny. Ilość miejsc jest ograniczona – decyduje kolejność zapisów. Chcesz pomóc? Weź ze sobą nożyczki i dowolny długi przedmiot (pałeczki do sushi, zużyty długopis) – przyda się w wypełnieniu uszytego szablonu.

Każdy uczestnik i uczestniczka:

  • uszyje swoją własną skarpetkową maskotkę-małpkę;
  • dowie się jakie polityki z zakresu upcyklingu i recyklingu można wprowadzać na drodze do etycznego biznesu odzieżowego;
  • pozna strategie less waste możliwe do zastosowanie w gospodarstwie domowym;
  • usłyszy historię programu społecznego Sewing Together, aktywizującego zawodowo kobiety w Kenii;
  • porówna pomysły DIY na dziecięce zabawki z Polski i Kenii.

Część maskotek powstałych podczas warsztatów oraz egzemplarze uszyte wcześniej przez organizatorów trafią do szpitali dziecięcych, m.in do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka.

Prowadząca:

Maja Kotala – zdobywała doświadczenie w branży modowej w Syndey i Paryżu, jednak wiedzę i umiejętności postanowiła przekuć w życiowy projekt społeczny „Sewing Together”. Przewodzi inicjatywie dla kobiet w Afryce – przede wszystkim w Mombasie w Kenii – dzięki której zdobywają kompetencje potrzebne do ekonomicznej samodzielności. W powstałych szkołach Maja uczy szycia, ale także przedsiębiorczości oraz tajników mody. Stara się także znaleźć odpowiedzi na inne deficyty, związane z wykluczeniem ekonomicznym, obecne w lokalnych społecznościach. Działa na rzecz równości płci.

Many Mornings to znana i lubiana marka pomysłowych skarpetek z Aleksandrowa Łódzkiego. Choć są już obecni już w 28 krajach na całym świecie, to w dalszym ciagu produkują tylko i wyłącznie w województwie łódzkim. Więcej o projekcie Many Monkeys TUTAJ.