10 sierpnia 2022, 17:00-18:30

Zapisy są już zamknięte.

Biblioterapeutyczny warsztat dla dzieci na podstawie ukraińskiego wydania książki „Lucjan Lew, jakiego nie było” autorstwa Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel, wydanej przez ING Bank Śląski i Fundację ING Dzieciom.

Książka od lat wspiera emocjonalnie dzieci w zmaganiach z przeciwnościami losu. Wierzymy, że Lucjan i jego przyjaciółka Hania pomogą także ukraińskim dzieciom dotkniętym wojną odnaleźć spokój i siłę oraz wiarę w przezwyciężenie wszelkich trudności.

Na warsztacie przeczytamy fragmenty książki i porozmawiamy o przyjaźni i zaufaniu, a następnie wykonamy składane metodą origami serca z papieru, znak miłości, troski i wsparcia.

Warsztat dla dzieci ukraińskojęzycznych w wieku 3-10 lat.

Spotkanie poprowadzi Marta Diachok – Ukrainka pochodząca z pięknego miasta Iwano-Frankiwska. Absolwentka Przykarpackiego Uniwersytetu Narodowego im. Wasyla Stefanyka oraz studentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Jednocześnie pracowniczka Konsulatu Honorowego Ukrainy w Katowicach oraz koordynatorka w Punkcie Informacyjnym dla Cudzoziemców, który został przekształcony w Punkt Interwencji Kryzysowej dla obywateli Ukrainy. 

Partnerem wydarzeń wokół książek jest Fundacja ING Dzieciom.