6 lipca 2022, 18:00

Wydarzenie otwarte – zapraszamy!

Wszystko wskazuje na to, że trafiliśmy w sam środek akcji katastroficznego filmu, a na horyzoncie nie widać żadnego Bruce`a Willisa. Zagrażają nam pandemie i morderczy dyktatorzy, kryzysy ekonomiczne, humanitarne i wszystkie inne, a jedynym pocieszeniem jest fakt, że to wszystko i tak nie ma znaczenia, bo i tak zmiecie nas katastrofa klimatyczna.

Nie jesteśmy przyzwyczajeni do tego, żeby myśleć o przyszłości inaczej niż w ciemnych barwach.

Ale gdyby tak spróbować myśleć inaczej? O tym, co może się zdarzyć, gdy pozwolimy sobie na ostrożny optymizm, porozmawiamy z Joanną Erbel, socjolożką, działaczką miejską, ekspertką od spraw mieszkaniowych i autorką nowo wydanej książki „Wychylone w przyszłość. Jak zmieniać świat na lepsze”. Razem z nią poszukamy wskazówek, jak rozpocząć ćwiczenia z wyobraźni i przyjrzymy się kilku przykładom działań wyzwalających pozytywną zmianę. A przy odrobinie szczęścia (bo czemu nie?!) nauczymy się patrzeć na przyszłość z pewną dozą czułości.

Joanna Erbel – socjolożka, działaczka miejska, ekspertka do spraw mieszkaniowych. Członkini zespołu CoopTech Hub, pierwszego w Polsce centrum technologii spółdzielczych. Współzałożycielka i członkini zarządu PLZ Spółdzielni. Założycielka Fundacji Blisko zajmującej się wspieraniem aktywności lokalnych i tworzeniem wiedzy na temat innowacji mieszkaniowych. Koordynowała prace nad przygotowaniem polityki mieszkaniowej i programu Mieszkania2030 dla m.st. Warszawy. W latach 2017-2020 zajmowała się tematem innowacji mieszkaniowych w PFR Nieruchomości. Należy do Rady Fundacji Rynku Najmu.  Współpracowniczka Fundacji A/typowi działającej na rzecz neuroróżnorodności. Autorka książek Poza własnością. W stronę udanej polityki mieszkaniowej (2020) oraz Wychylone w przyszłość. Jak zmienić świat na lepsze (2022)

Rozmowę poprowadzi Iwona Sobczyk – filmoznawczyni,  kochająca rozmawiać z ludźmi dziennikarka, copywriterka i doświadczona managerka kultury.

Joanna Erbel | Iwona Sobczyk

Partnerem wydarzeń wokół książek jest Fundacja ING Dzieciom