27 sierpnia 2022, 15:00

Zapisz się TUTAJ

Zastanawialiście się kiedyś skąd pochodzą nasze ubrania? Między innymi o tym porozmawiamy na spotkaniu z Justyną Bednarek wokół książki Ty też możesz uratować świat. Ekoopowieści z Pietruszkowej Woli wydanej przez ING Bank Śląski i Fundację ING Dzieciom

W trakcie zajęć sprawdzimy skąd pochodzą nasze ubrania, jaką drogą trafiają do sklepów, a także w jakich warunkach powstają. Zainspirujemy dzieci do samodzielnego sprawdzania pochodzenia swoich ubrań i poruszymy temat fast fashion. Opowiemy dlaczego powinniśmy nauczyć się ograniczać nasze zachcianki zakupowe, a to wszystko w atmosferze warsztatu i dobrej zabawy.

Zapraszamy dzieci w wieku 6-14 lat.

Prosimy o przyniesienie dwóch, trzech ulubionych ubrań z metkami. 

Warsztat poprowadzi Justyna Bednarek: z wykształcenia romanistka, z powołania pisarka dziecięca, autorka ponad pięćdziesięciu książek, w tym Niesamowitych przygód dziesięciu skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych), które weszły do kanonu lektur szkolnych, a także Pięciu sprytnych kun, Babcochy, Pan Stanisław odlatuje oraz serii dla przedszkolaków Dusia i Psinek-Świnek.  Zdobyła wiele nagród literackich (m.in. Nagrodę Literacką m.st. Warszawy, nagrodę w Konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka, Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego, a ostatnio, za Zielone piórko Zbigniewa. Skarpetki kontratakują!, nagrodę w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY).

Partnerem wydarzeń wokół książek jest Fundacja ING Dzieciom