18 września 2022, 13:00

Zapisz się TUTAJ

Czy wiesz, że każda nasza decyzja pozostawia po sobie ślad? Ślad węglowy. Z pozoru niewidoczny, ale nie nieistotny. Wręcz przeciwnie, ma on bardzo duże znaczenie dla naszej planety. 

Znacie już książkę „Ty też możesz uratować świat. Ekoopowieści z Pietruszkowej Woli” napisaną przez Justynę Bednarek wydaną przez Fundację ING Dzieciom i ING Bank Śląski? W książce tej znajdziecie wciągające historie i niezbędniki ekologa, czyli szereg rad i wskazówek, które pomogą wam w podejmowaniu ekologicznych decyzji.

Dlaczego to ważne? Każda nasza decyzja ma wpływ na planetę. To wielka odpowiedzialność, dlatego nauczmy się żyć eko i minimalizować nasz węglowy ślad. Na warsztacie wspólnie dopiszemy kolejny rozdział do książki, a jego głównym anty-bohaterem będzie właśnie ślad węglowy. Napisana przez dzieci opowieść stanie na półce w Biblioteczce KATO Urban Corner, żeby każde dziecko, które odwiedzi to miejsce, mogło ją przeczytać.

Zapraszamy dzieci w wieku 6-10 lat.

Warsztat poprowadzi Aldona Radomska-Paluchowska – specjalistka ds. programów Fundacji ING Dzieciom. Edukatorka i popularyzatorka nauki. Zdobywczyni miejsca na podium w plebiscycie Funduszu Inicjatyw Obywatelskich za warsztat na temat smogu.

Partnerem wydarzeń wokół książek jest Fundacja ING Dzieciom