23 września 2022, 17:30

Zapisz się TUTAJ

Czym jest nieplac zabaw? To przestrzeń do zabawy, która nie jest nudnym, płaskim plackiem.

To miejsce, gdzie dzieci się bawią, ale też uczą, rozwijają i odpoczywają. Co więcej, to miejsce nie tylko dla dzieci, ale i całej rodziny. Na warsztatach przejdziesz przez cały proces projektowania ogrodu rodzinnego – ale spokojnie, zrobimy to krok po kroku, w najprostszy możliwy sposób. Zaczniemy od zaplanowania porządków, przez sprawdzenie uwarunkowań zewnętrznych i wewnętrznych, wybór tematu przewodniego, ustalenie funkcji ogrodu i określenie stref użytkowych. Poznasz przykłady naturalnych placów zabaw, które idealnie sprawdzają się w ogrodach przydomowych. 

fot. Michał Rokita

Uwaga! Nie jest to konieczne, ale jeśli chcesz wyciągnąć z warsztatów jak najwięcej – przygotuj mapę swojej działki (jeśli nie masz żadnej poszukaj na: mapy.geoportal.gov.pl) i zrób kilka zdjęć.

Warsztat dla dorosłych.

Warsztat poprowadzi Ańa Komorowska: architektka krajobrazu, edukatorka, publicystka, podkasterka, mama Franka i Antka. Współzałożycielka pracowni projektowej Nieplac Zabaw i Wydawnictwa Nieśpieszne. Esencjalistka, miłośniczka dobrych kawiarni i lodów rzemieślniczych.